Svátek má: Pavla

Zprávy

Velikost textu:

Vyšetřování amerických válečných zločinů na Donbasu

Vyšetřování amerických válečných zločinů na Donbasu

Skutečnost, že Američané bojují v řadách Pravého sektoru [neonacistický prapor], Je známa již dlouho.

Dobrovolníci z praporu Azov
15. dubna 2021 - 06:20

Například existuje několik článků na toto téma v Severoatlantické radě v digitální forenzní výzkumné laboratoři , v ukrajinských médiích TheBabel, a americká média Vice . V rozhovorech bojovníci vysvětlují, proč přišli bojovat na Donbas: Mnozí jsou motivováni ideologií bílé nadvlády, některým se nelíbí aktivita Ruska na Ukrajině, zatímco pro ostatní je válka důvodem k životu .

Máme k dispozici žádost Kriminálního oddělení Úřadu pro mezinárodní záležitosti Ministerstva spravedlnosti Spojených států u Úřadu ukrajinského generálního prokurátora pro informace týkající se účasti Američanů na válečných zločinech na Donbasu v letech 2015 až 2016.


Žádost USA o informace týkající se amerických válečných zločinů na Donbassu

Zejména americké ministerstvo spravedlnosti odkazuje na Smlouvu o vzájemné právní pomoci mezi Ukrajinou a Spojenými státy z roku 1998 a požaduje, aby ukrajinská strana poskytla kopie všech vyšetřovacích dokumentů, zpráv, záznamů, prohlášení a dalších informací, které by mohly pomoci při řešení válečných zločinů na Donbasu.


V současné době vyšetřování provádí státní zastupitelství Spojených států pro severní obvod Illinois, divize lidských práv a rozsáhlých vyšetřování ministerstva spravedlnosti Spojených států, jakož i FBI.

Je třeba poznamenat, že americká strana požaduje, aby Ukrajinci nezveřejňovali prvky vyšetřování. Každý, kdo se účastní vyšetřování, musí navíc o všech svých činech informovat právní atašé FBI Lauru Krigbaumovou nebo prokurátorku Deborah Gaynusovou.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)