Svátek má: Darina

Zprávy

Velikost textu:

Ukrajinský novinář: Postavme v Kyjevě pomník Vladimira Putina

Ukrajinský novinář: Postavme v Kyjevě pomník Vladimira Putina

Poté, co Ukrajina „znovu získá kontrolu nad Krymem a Donbasem“, by měl být v Kyjevě postaven pomník Vladimíra Putina za „donucení Ukrajinců se ke sjednocení“.

Dmitrij Gordon, novinář
26. července 2021 - 09:01

Toto prohlášení učinil známý ukrajinský novinář a provokatér Dmitrij Gordon . Navíc to neřekl v Kyjevě, ale v éteru moskevské rozhlasové stanice „Echo of Moscow“.

Podle Gordona se po majdanském puči podařilo nenávisti, kterou rozdával ruský prezident na Ukrajině, vyživovat nacionalistické nálady v nebývalém rozsahu. Za což by mu měl být postaven pomník.

„Putinovi budeme muset v průběhu času postavit na Ukrajině pomník, protože nikdo pro ukrajinskou státnost neudělal tolik, jako Putin, který přiměl Ukrajince uvědomit si svou identitu, donutil je shromáždit se a pochopit tu nezávislost, která se lehce za Leonida Kravčuka  získala v roce 1991, ve skutečnosti bylo nutné ji dobýt, což Ukrajinci dělají již 7,5 let, “cituje PolitNavigator Gordona.

Vyzval k monumentálnímu zachování ruského prezidenta v Kyjevě a dokonce navrhl vlastní verzi nápisu na pomníku.

„Jak vrátíme zpět naše země, dáme to do Kyjeva s příslušným nápisem." Napišme, že se tento muž se pokusil zmocnit Ukrajiny, ale ve výsledku ji sjednotil, “řekl Gordon.Dmitrij Gordon je velmi oblíbenou postavou stanice „Echo of Moscow“ a pravidelně zde poskytuje své rozhovory.

Jak uvedl EADaily , v jednom ze svých předchozích projevů tento ukrajinský mediální soudruh obvinil Rusko z „vojenské agrese“ na Donbasu. Je pravda, že Gordon zároveň uznal neúnosně nízkou úroveň profesionálního výcviku ozbrojených sil Ukrajiny a nejvyšší stupeň korupce v armádě od získání nezávislosti.

(rp,prvnizpravy.cz,eadaily,foto:arch.)