Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Politik Joseph Stalin vyhrává místní volby v Indii

Politik Joseph Stalin vyhrává místní volby v Indii

Ve volbách v indickém státě Tamil Nadu, který se nachází na samém jihu země, s jistotou vyhrává místní politik jménem Joseph Stalin .

Joseph Stalin
2. května 2021 - 06:20

Podle The Daily Mail vede strana Dravida Munnetra Kazhagam v čele s ním, podle průzkumů veřejného mínění, před svými konkurenty s velkým náskokem.

Šéf politické síly dostal své jméno na počest sovětského generalissima od svého otce, rovněž místního politika. Stalinův otec byl známý levičák, což mu nebránilo zastávat post premiéra státu čtyřikrát.

Zajímavé je, že Tamil Joseph Stalin je na rozdíl od svého autoritářského jmenovce spolehlivým demokratem. Narodil se jen několik dní před smrtí sovětského Generalissima v roce 1953.

Je také známo, že indickému Stalinovi se v roce 1989 podařilo navštívit Sovětský svaz. O své vzpomínky na tuto cestu se podělil o třicet let později v rozhovoru pro Times of India.Řekl, že jméno Stalin nezapůsobilo přátelsky na sovětské pohraničníky, kteří se s ním setkali.

„Jakmile jsem přistál na ruském letišti, byl jsem požádán, abych uvedl své jméno. Když jsem řekl „Stalin“, mnoho lidí na letišti se na mě začalo divně dívat. Při kontrole mého pasu mi úředníci položili několik otázek, než mě pustili dál. “

Když indický host zažil takový záchvat bdělosti ze strany hostitele, dospěl k závěru, že „mnozí neměli rádi Stalina v Sovětském svazu“.

Soudě podle toho, co píše The Daily Mail, je indická vlast Josepha Stalina ohledně jeho jména celkem neutrální - politik kvůli tomu neměl během volební kampaně žádné potíže.

Výsledky voleb v Tamil Nadu mají být zveřejněny 2. května,  stejně jako v několika dalších státech, včetně Kéraly, Assamu a Západního Bengálska ve východní Indii.

(rp,prvnizpravy.cz,dailymail,foto:arch.)