Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Paul Craig Roberts: Pomalu se objevuje pravda o 2.světové válce

Paul Craig Roberts: Pomalu se objevuje pravda o 2.světové válce

Před lety, znepokojený rostoucí sílící provokací Washingtonu vůči Rusku jsem ve sloupku uvedl poznámku, že Hitler, stejně jako Napoleon, se zničil pochodem do Ruska, píše P.C.Roberts.

Paul Craig Roberts, americký publicista
4. května 2021 - 06:20

Navrhl jsem tehdy, abychom neopakovali stejnou pošetilost. Opravili mě dva čtenáři.   Informovali mě, že Hitler neměl na výběr. Hitlerovo rozhodnutí nebylo založeno na aroganci nebo nesprávném výpočtu. Bývalý ruský úředník KGB, který měl přístup k dokumentům, přeběhl na Západ a napsal knihu, která dokázala, že Stalin se připravuje na invazi do Německa a přemoci celou Evropu a že Hitler neměl jinou možnost než udeřit jako první, přestože Německo nebylo připraveno na takovou válku a dříve než Stalin dokončil své přípravy.

Byl jsem příliš pod vlivem příběhů o druhé světové válce, abych jim uvěřil.   Neviděl jsem, jak mohl Stalin zaútočit, když se nedlouho předtím zbavil řady důstojníků Rudé armády.  Také jsem věřil, jak učili někteří historici, že Hitler byl frustrován, že britská vláda nebude souhlasit s podepsáním mírové dohody příznivé pro Brity, která slibuje německou vojenskou ochranu Britského impéria. Hitler údajně přisuzoval odmítnutí Britů ukončit válku britské víře, že na britskou stranu by mohl být přiveden Sovětský svaz, který by nahradil poraženou Francii.   Proto se Hitler rozhodl odstranit tuto britskou naději vyřazením Ruska.

To vše mi dávalo smysl, ale bylo to špatné, jak jsem zjistil, když jsem četl knihu Viktora Suvorova, The Chief Culprit (Naval Institute Press, Annapolis, Maryland, 2008). Suvorov viní Stalina z druhé světové války. Poukazuje na to, že Stalin použil Pakt Molotov-Ribbentrop k nalákání Hitlera na útok na Polsko, o kterém Stalin věděl, že Británie a Francie vyhlásí válku Německu a zahájí velký konflikt. Stalin si myslel, že to vydrží roky jako první světová válka, a opustí Evropu a Anglii vyčerpanou.   Rudá armáda a komunistická světová revoluce by tak udělaly obrovský pokrok.

Stalina ohromila rychlost, s jakou se Francie a Anglie zhroutily. Rychlé vítězství Německa přinutilo Stalina posunout jeho plán kupředu.   Podle Suvorova a dalších informovaných stran byl Stalin do dvou nebo tří týdnů od útoku na Německo, když zasáhl Hitler.Suvorov rozbil kavárensky vytvořený a chráněný příběh o druhé světové válce a stal se okamžitě vyvrhelem.  

Rusové byli nejvíce rozzuřeni, protože porážka nacistické agrese ve Velké vlastenecké válce je základem ruské jednoty.   Stejně jako David Irving, jehož historie narušila vyprávění, byl Suvorov odsouzen, ale nebyly předloženy žádné důkazy, které by to vyvrátily.

Nyní Sean McMeekin napsal Stalinovu válku: Nová historie druhé světové války, která potvrzuje Suvorovovu knihu, pouze McMeekinovi se nějak podařilo získat kredit aniž by denuncioval Suvorova.  

Laurent Guyenot vám nabízí další možnosti.

Guyenotův článek vám velmi doporučuji.   Lži, které nám byly předloženy, jsou ještě větší než ty, které jsem napsal ve svých populárních sloupcích o falešné historii druhé světové války.

Žijeme v příbězích ze lží.   Je vidět, jak skrz sem a tam nakukuje pravda, je to naděje.


Pan Roberts se samozřejmě mýlí a reaguje na tzv. historický revizionismus, který začíná v Německu na začátku sedmdesátých let. To, že cituje Davida Irwinga, trestně stíhaného pro "Osvětimskou lež" je typické. Historik Suvorov je jeden z těch, kteří  našli odbyt v USA, kde stačí mít ruské jméno. (Pozn.redakce)

(rp,prvnizpravy.cz,pcroberts,foto:arch.)