Svátek má: Adolf

Zprávy

Velikost textu:

Doněcká PVO sestřelila ukrajinský útočný dron, vybavený výbušninou

Doněcká PVO sestřelila ukrajinský útočný dron, vybavený výbušninou

Příslušníci Doněcké lidové republiky (DPR) objevili a neutralizovali dron ukrajinských bezpečnostních sil poblíž města Jasinovataja. Oznámila to dnes 2. května tisková zpráva Lidových milic DPR.

Zlikvidovaný dron
2. května 2021 - 13:47

„Dnes v 7:35 ráno na západním okraji vesnice Jasinovataja (Jasynuvata)  příslušnící PVO Lidových milicí včas objevily a „pomocí stanice elektronického boje“ srazili bezpilotní vzdušné vozidlo typu" Terrikon-M2N typu „quadrocopter“ , vystřelené z pozic motorizovaného pěchotního praporu 72. samostatná mechanizovaná brigády Ozbrojených sil Ukrajiny,” uvedlo ministerstvo DPR.

Během pádu z dronu vypadlo improvizované výbušné zařízení, pravděpodobně část VOG-17, které explodovalo při nárazu na zem.

„Díky koordinovanému postupu obránců republiky se zabránilo obětem na životech obyvatelstva a zničení civilní infrastruktury,“ dodalo ministerstvo.


Podle uzavřené dohody o příměří je stranám konfliktu na Donbasu zakázáno používat drony poblíž kontaktní linie. V rámci svých činností je může používat pouze zvláštní monitorovací mise OBSE na Ukrajině.

(rp,prvnizpravy.cz.eadaily,foto:yandex.ru)