Svátek má: Vendelín

Regiony

Velikost textu:

Ostrava-Poruba pořádá zajímavé procházky obvodem

Ostrava-Poruba pořádá zajímavé procházky obvodem

Nejenom pro milovníky filmu, zvířat, kol, zeleně či sorely jsou určeny tematické procházky Porubou, které se uskuteční od července do října.

Z červencové procházky obvodem Ostrava-Poruba
27. července 2021 - 12:02

Projít se a dozvědět se spoustu zajímavých věcí. To je cíl tematických procházek, které připravil městský obvod Poruba. Obvod chtějí ukázat z netradičního pohledu. Hned na té první se zájemci například dozvěděli, jakých filmových rolí se dostalo Porubě v minulosti a kam se chodilo na filmy. I pamětníky možná překvapí, že se promítalo nejenom v Dukle, Zdaru či Amfi, ale i na řadě jiných míst. Filmovou Porubou provede Martin Jiroušek.

V srpnu se lidé budou moci dozvědět, jaká zvířata v Porubě žijí. V září se budou konat procházky dvě. I když jedna z nich bude cyklovyjížďka, která přiblíží město z pohledu uživatele kol.


Při té druhé odborník mapující stav stromů v obvodu povypráví, jaká jsou specifika péče o zeleň ve městě. Závěrečná procházka plánovaná na říjen ukáže zájemcům skvosty sorely, kterou je Poruba proslulá. Přednášky jsou součástí projektu Podpora místní Agendy 21 – udržitelný a komunitní život v Porubě, který podpořil Moravskoslezský kraj.

Součástí jsou i další akce, jež Poruba chystá. Tou největší bude podzimní Zažít Porubu jinak s podtitulem Den parku, která se bude konat 25. září v Zámeckém parku, a veřejné fórum Porubské desatero.


(pšt, moravskoslezskenovinky.cz, zdroj: portál města Ostrava-Poruba)