Svátek má: Soběslav

Zprávy

Velikost textu:

Koronapolitika: Hrozí nyní exodus muslimských migrantů?

Koronapolitika: Hrozí nyní exodus muslimských migrantů?

<< GLOSA >>  Spolková vláda současná i nastupující přitvrzuje v boji s koronavirem. V satirickém obrázku ukazuje  německý web spiegelbild.news jaké by to mohlo mít  následky.

Ilustrační foto
1. prosince 2021 - 09:01

Povinné očkování má zajímavý vedlejší účinek. Můžete nám to přesně vysvětlit?Konečně jsme se zbavili muslimských migrantů.


Německá vláda a spolkové země  plánují zpřísnit pravidla v boji proti koronaviru

Odcházející kancléřka Angela Merkelová (CDU), designovaný kancléř Olaf Scholz (SPD) a šéfové vlád spolkových zemí se dohodli na zpřísnění opatření proti koronaviru. Před Vánoci má být navíc umožněno až 30 milionů očkování, uvedl v úterý odpoledne mluvčí vlády Steffen Seibert po videokonferenci spolkové a zemských vlád.

Konkrétní usnesení mají padnout ve čtvrtek. Diskutuje se o rozsáhlých omezeních kontaktu zejména neočkovaných osob na soukromých schůzkách a rozšíření pravidel 2G v obchodech a na velkých akcích. Kromě povinného očkování u některých profesí se „připravuje i včasné rozhodnutí o obecném povinném očkování“.

Už Scholz prosazoval povinné očkování pro všechny. Podle deníku Bild během jednání navrhl, aby byla po šesti měsících zrušena plná ochrana očkováním, protože účinnost vakcín klesá. Pak by muselo být zajištěno tzv. přeočkování, aby byl opět považován za plně proočkovaný a mohl se účastnit akcí 2G.

(rp,prvnizpravy.cz,spiegelbild,jungefreiheit,foto:spiegelbild,arch.)