Svátek má: Igor

Zprávy

Velikost textu:

Hongkong: Maličkost na okraj – 4 nové mrtvoly

Hongkong: Maličkost na okraj – 4 nové mrtvoly

V Hongkongu, kde je obyvatel asi tolik jako v ČR, bylo evidováno přes 4000 nemocných a přes 50 potrefených koronavirovou smrtí.

Ilustrační foto
9. srpna 2020 - 19:40

Poslední oficiální údaj v médiích je 47 mrtvých, ale mluvčí Nemocniční správy v neděli 9. srpna oznámil, že zemřeli další čtyři pacienti s infekcí COVID-19, a počet zemřelých dosáhl 51.

Přesto to považuje publicista František Roček za mírně optimistickou zprávu - lékaři varují, že přibývá nakažených v mladších letech s vážnými následky, v tomto případě se koronavirus zachoval podle očekávání.

Zemřeli:

90letá pacientka (případ č. 2269), přijatá do Caritas Medical Center 22. července kvůli bolesti břicha a pneumonii.

88letá pacientka (případ č. 2429) byla přijata do nemocnice v Severním distriktu 23. července pro horečku a kašel.

78letá pacientka (případ č. 2955) byla přijata do nemocnice Tuen Mun 27. července kvůli horečce a kašli.

81letý pacient (případ č. 3714), přijatý do Nemocnice Queen Mary (QMH) 4. srpna kvůli covid-19.

Všichni čtyři pacienti měli chronická onemocnění. Jejich stav se po přijetí dále zhoršoval a nakonec korona-hnusu podlehli.

Další kratochvilnou informací je, že 23letý policejní konstábl z policejní taktické jednotky, byl předběžně diagnostikován na covid-19, neboť 8. srpna prošel testem a byl pozitivní. Neznamená to, že by mnoho jeho kolegů si muselo odpočívat v karanténě, protože absolvuje výcvik v policejní taktické jednotce. Nedostal se tedy do kontaktu s všedními lidskými červi čili se nedostal do kontaktu s veřejností.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)