Svátek má: Aleš

Zprávy

Velikost textu:

Fox: Výzvy k vytvoření tajné policie v USA jsou hodně nebezpečné

Fox: Výzvy k vytvoření tajné policie v USA jsou hodně nebezpečné

Po nepokojích, které vypukly ve Washingtonu 6. ledna, požadují američtí kongresmani pátrání po „domácích teroristech“ v zemi, uvádí Fox News.

Tucker Carlson a v rámečku Brad Schneider
23. ledna 2021 - 04:20

Tucker Carlson reaguje na útok rep. Brada Schneidera na „Tucker Carlson Tonight“ a na zavedení zákona, který by poskytoval větší domácí dohled nad Američany ve jménu prevence domácího terorismu

...Když zbytek médií a mnozí v Kongresu ignorovali nebo ospravedlňovali nepokoje, které u nás trvaly měsíce, řekli jsme vám téměř každý večer v éteru, že jsme proti jakémukoli politickému násilí. 6. ledna vypuklo v Kapitolu politické násilí a my jsme byli proti. Ale neméně se stavíme proti ničení občanských svobod, které z Ameriky dělá zemi, ve které chce člověk žít. Tento bod dříve nezpůsobil polemiku, zejména mezi levicí. Ale nyní, kromě hrstky zásadových, většinou extrémních levičáků, nikdo z lidí, kteří si v Kongresu říkají liberálové, to neřekne nahlas. Místo toho se pohybují vysokou rychlostí v opačném směru, uvedl Tucker Carlson..

...Ve světle „nepokojů“ ze 6. ledna se demokraté řítí k podpoře nového policejního státu. Používají toto datum jako záminku k vytvoření, řekněme, nové tajné policie. A to nejsou naše vynálezy. Mluvili jsme o tom včera v noci a zmínili jsme se konkrétně o kongresmanovi z Illinois. Postava jménem Brad Schneider z Demokratické strany. Schneider říká, že chce přijmout takzvaný zákon o prevenci domácího terorismu. Brad Schneider zřejmě včera večer sledoval náš program. Poslechněte si jeho odpověď a zeptejte se sami sebe, zda byste této osobě věřili, že zabrání vnitřnímu terorismu, nebo ne.

Zde je jeho reakce, cituji: „Chci více sledovat agresivní, extremisticky smýšlející domácí teroristy, jako jsou ti, kteří zinscenovali útok na Kapitol, při kterém zahynulo pět lidí, včetně policisty? Samozřejmě. Skutečnou otázkou je, proč tato úmrtí vyhovuje Tuckerovi Carlsonovi . “ Ano, to znamená, že pokud máte otázky ohledně předání klíčů od vaší země určitému Bradovi Schneiderovi a o zrušení Listiny práv na žádost Brada Schneidera ve světle „vzpoury“ ze 6. ledna, pak jste za zabití policie. Přejete lidem smrt. Možná je od vás třeba odnést občanské svobody. Uvidíme....Zní to povědomě? A je. Pokaždé, když se stane něco strašného, utíkají oškliví demagógové jako Brad Schneider k mikrofonu a řeknou ti: „Promiň, už nemůžeš být na svobodě.“ Tak tomu bylo po teroristických útocích 11. září. Co má 11. září společného s 6. lednem? Zdálo by se to jako divné srovnání, tak nepřiměřené, že je ve skutečnosti směšné a urážlivé pro 3.000 lidí, kteří zemřeli 11. září.

...K tomuto srovnání se však  uchýlili členové Kongresu, mimochodem, z obou stran. Na stejném briefingu, na kterém Brad Schneider vyjádřil svůj hloupý a hrůzostrašný názor, uvedl další člen Kongresu, bývalý agent FBI jménem Brian Fitzpatrick, že s „domácím terorismem“ musíme zacházet stejně, jako zacházíme s Al-Káidou * poté, co 11. září.

„Pokud se podíváte na to, jaké byly naše reakce na 11. září, řekli jsme: „To se už nestane!“ Vytvořili jsme zcela nové ministerstvo, zavedli jsme novou ministerskou pozici ve vládě. Zcela novým ministerstvem je ministerstvo pro vnitřní bezpečnost. Udělali jsme mnoho kroků, abychom mohli říci: „Už se to nestane!“ - pro případ, že by se nám stalo něco jako 11. září. Potřebujeme stejný přístup - „To se už nestane!“ - vnitřnímu terorismu. Protože se jedná o přesně stejnou hrozbu,“ tvrdí Brian Fitzpatrick, americký kongresman.


...Co?! Kdo je ten chlap, proč je v Kongresu? Mimochodem, zdá se, že je republikán. Ale koho to zajímá? To je urážlivé. Události ze 6. ledna byly natočeny. Viděl jsi je. Bylo to špatné. Odsoudili jsme to a odsoudíme to znovu, i když každý den. Protože to je náš postoj a to je vše. Ale porovnat to s 11. zářím?! Pokud to říkáte vážně, jste lhář a vaše agenda by nás měla všechny znepokojit. Ale mnoho z nich to dělá!

Další kongresman Lou Correa uznal, že takzvaný zákon o prevenci domácího terorismu je jen začátek. Slíbil, že bude mnohem více špehovat naše vlastní lidi.

„Toto je první z dlouhé řady akcí, které musíme podniknout, abychom skutečně něco udělali s problémem Američanů terorizovat ostatní Američany v této skvělé zemi,“ je přesvědčen kongresman Lou Correa

... Buďme upřímní. Na rozdíl od mnoha lidí, kteří vás vyzývají k vytvoření nové tajné policie, jsme proti jakémukoli politickému násilí. Ale bez ohledu na to, jak moc je toto násilí, jsme stále Američané, narodili jsme se zde. Máme právo vyjádřit vše, v co věříme. Tečka. Toto právo nemůžete omezit. Máme právo, aby nás náš vlastní stát nekontroloval, protože ti, kteří jsou u moci, nesouhlasí s našimi politickými názory. Tečka. A každý, kdo chce tato práva odebrat, představuje pro tuto zemi mnohem větší hrozbu než kdokoli, kdo přišel na Kapitol 6. ledna. Tečka. A každý by to měl říkat, protože je to pravda. A to by zůstalo pravdou, kdyby strany změnily místo a byla u moci jiná strana. Na tom nezáleží. Nemění se nesmrtelné principy, které tvoří základ americké historie, kultury a života. A když už nejsou ústředním bodem života naší země, měli byste odejít. Protože žít v takové zemi nestojí za to, dodává Tucker Carlson.

(rp,prvnizpravy.cz,foxnews,foto:arch.)