Svátek má: Aleš

Regiony

Velikost textu:

Online jednání krizového štábu ORP Příbram

Online jednání krizového štábu ORP Příbram

Roční pandemická situace spojená s onemocněním covid-19 si vyžádala jednání krizového štábu, který je po celou dobu v pohotovosti.

Online jednání krizového štábu
3. března 2021 - 12:30

V rámci krizového štábu jsou ve spojení zástupci města se všemi složkami IZS, zástupci Krajské hygienické stanice, Oblastní nemocnice Příbram, Věznice Příbram a dalších.

Od počátku pandemie, v době vyhlášených (prodlužovaných) nouzových stavů, proběhlo několik jednání krizového štábu, to poslední se prostřednictvím online přenosu uskutečnilo v úterý 2. března. „V rámci dnešního jednání jsme získali nové informace ze všech oblastí. Zásadním sdělením pro občany může být například informace o rozšíření očkování z jednoho očkovacího centra na dvě, kdy denní kapacita bude od příštího týdne 1000 očkovaných osob denně, a to včetně víkendů. K očkování by se podle našich informací měli připojit také praktičtí lékaři,“ přináší informace z jednání starosta města Jan Konvalinka.

Jedná se o maximální denní kapacitu v případě, že bude dostatek vakcín a kromě obou očkovacích center budou do očkování zapojeni i praktičtí lékaři. Jinak o víkendech bude fungovat očkovací centrum na Zdaboři.

Důležité informace a konkrétní čísla přichází z Krajské hygienické stanice. V době nouzového stavu, tedy od 5. října 2020 do 28. února 2021 bylo v rámci okresu Příbram evidováno 13 145 pozitivních osob a 60 osob zemřelo. V tomto období se vyskytlo několik ohnisek nákazy, přičemž za udané období bylo uzavřeno celkem 121 zařízení a v řešení byly také osoby bez přístřeší. V úterý bylo dle aktuální informace z ONP naočkováno 540 lidí.

Dodržování nařízení je důležitým aspektem k tomu, abychom se s nemocí co nejdříve vypořádali. Nad dodržováním vládních nařízení dohlíží jak Policie ČR, tak i strážníci Městské policie Příbram. Podle informací zástupce PČR bylo za uvedené období oznámeno správnímu orgánu Městského úřadu Příbram 141 přestupků a řada situací je řešena pokutou na místě či domluvou.„Jedním z míst, které je aktuálně cílem Příbramanů, je areál Nového rybníka. Je to jedno z mála míst, kam lidé mohou jít relaxovat. Od dnešního dne dohlíží nad dodržováním pravidel v areálu pořádková služba a zvýšený je také dohled strážníků MP. Tento krok nemá omezovat návštěvníky, ale přispět k tomu, abychom celý areál kvůli nedodržování nařízení nemuseli uzavřít,“ doplnil informace starosta Konvalinka s tím, že na základě doporučení Krajské hygienické stanice a jednání krizového štábu bude od dnešního dne dočasně uzavřen skatepark.

Středočeskénovinky.cz inormovala Eva Švehlová, DiS., tisková mluvčí, MěÚ Příbram.

(jv.stredoceskenovinky.cz,foto:měú)