Svátek má: Julius

Regiony

Velikost textu:

Dealer z Chomutova byl obviněn

Dealer z Chomutova byl obviněn

Do hledáčku chomutovských kriminalistů se před nějakou dobou dostal 35letý muž, který je podle jejich poznatků uživatelem pervitinu.

Ilustrační foto
1. března 2021 - 07:00

Policisté z oddělení „TOXI“ získali informace, že by dotyčný měl drogy také prodávat. Šetřením zjistili jeho současné bydliště, kde zaznamenali také větší pohyb uživatelů drog. Po získání dostatečného množství potřebných informací se rozhodli provést realizaci a spustili akci. Podezřelého zadrželi před pár dny v Chomutově u domu, kde bydlí. Přitom u něj nalezli přibližně dvacet gramů pervitinu a nasušenou zelenou rostlinu. Při domovní prohlídce pak byly nalezeny další předměty a látky (digitální váha, pervitin v plastovém sáčku, skleněný tál s drtidlem, pytel obsahující sušenou zelenou rostlinu), které běžně používají uživatelé i prodejci drog.Vyšetřovatel Chomutovana obvinil z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Viní ho, že nejméně od roku 2010 do současné doby v místě jeho bydliště a na dalších místech Chomutovska distribuoval pervitin jeho uživatelům.

Obviněnému, který dosud nebyl soudně trestán, tak může soud v případě uznání jeho viny uložit trest odnětí svobody v rozmezí jednoho roku až pěti let.

Informaci přinesly webové stránky KŘP Ústeckého kraje.

(rp,ustecenovinky.cz,foto:arch.)