Svátek má: Anastázie

Byznys

Velikost textu:

Virtuální NEhospoda Armády spásy

Virtuální NEhospoda Armády spásy

Armáda spásy přichází v rámci kampaně Suchej únor s historicky první virtuální NEhospodou„U Suchánků“, kde každé nevypité pivo pomůže.

Ilustrační foto
2. února 2021 - 09:25
(Komerční sdělení)

Člověk díky NEhospodě „U Suchánků“ získá nejen očistu těla a duše, ale i dobrý pocit z pomoci druhým. Ušetřené peníze totiž může věnovat na pomoc lidem, kteří bojují se závislostí na alkoholu, a kterým Armáda spásy pomáhá v Domě pod svahem.

„Suchej únor přináší možnost dát si odstup od alkoholu, otestovat sebe i své okolí a připomenout si, co vše člověk může i bez něj. V rámci této kampaně přinášíme virtuální NEhospodu U Suchánků, kde má každý možnost vybrat si v menu, co si dnes odpustí. Zda to bude jedno pivo, 10 piv nebo útrata za celý stůl. Přispívat se dá jednorázově i pravidelně a finanční pomoc poputuje alkoholikům nebo gamblerům, kteří se rozhodli abstinovat,“ říká Jakub Roun, vedoucí oddělení komunikace a fundraisingu.

Dům pod svahem v Havířově je ojedinělý projekt určený mužům starším 18 let závislým na alkoholu nebo gamblingu, abstinujícím minimálně 14 dnů, kteří se snaží zvládnout abstinenci svépomocně nebo prostřednictvím odborných zařízení a nadále potřebují podporu, ochranu před sociálním vyloučením a pomoc směřující k sociálnímu začlenění do společnosti. Zkušenosti služby ukazují, že i pro tyto lidi existuje naděje, že pád na dno nemusí být definitivní. Jde však o dlouhodobý proces, který nelze zkrátit. Důležitá je komplexní péče, která není zaměřená jen na práci se závislostí. Základní 18 měsíční terapeutický program je postavený na skupinové a individuální práci, na získávání pracovních návyků pomocí pracovních činností a v neposlední řadě bezpečného trávení volného času.  Po dokončení základního programu poskytuje rovněž navazující ubytování v tréninkovém bytě za podpory následného terapeutického programu. K dispozici jsou 4 byty pro 8 absolventů, kde každý může strávit 18 měsíců, a poté požádat o získání vlastního nájemního bydlení.  


Kapacita Domu pod svahem je 15 osob v základním programu a 8 osob v tréninkových bytech. Během této doby poskytl podporu k začlenění se zpět do běžného života 193 mužům. Z nich 61 dokončilo základní 18 měsíční program a využilo tréninkového bydlení. Z toho 45 mužů nyní pracuje, je v kontaktu s rodinou, bydlí ve vlastním bytě a řeší, či už dořešilo, svou dluhovou situaci.

„První měsíce u nás hledá klient cestu k abstinenci a přijetí zodpovědnosti za sebe sama. Během programu pracuje se závislostí, obnovuje pracovní návyky, získává kontakty s nezávadovým prostředím, řeší dluhy, učí se aktivně trávit volný čas, řeší zdravotní stav apod. V závěru základního programu se někdy daří pracovat na obnově vztahu s rodinou nebo má nové partnerské vztahy, hledá práci či pracuje a hledá si bydlení. Jako absolvent může odejít do našeho tréninkového bytu, kde je život shodný s životem ostatních občanů – řeší běžné denní starosti. Během života v tréninkovém bytě šetří peníze na kauci na nájemní bydlení,“ popisuje Lucie Pálková, vedoucí služby Dům pod svahem.

(rp,prvnizpravy.cz,terezamelisova,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
593
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
752.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
659
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
832
PHILIP MORRIS ČR A
14660
O2 C.R.
265
UNIPETROL
382.5
VIG
590