Svátek má: Anastázie

Byznys

Velikost textu:

Nocleženka hlásí rekordní prodeje

Nocleženka hlásí rekordní prodeje

Veřejnost nakoupila za tuto sezónu rekordní množství nocleženek, více než 37 tisíc. Obrovská vlna solidarity se strhla například v první polovině měsíce února, kdy Českou republiku zasáhly silné mrazy. I díky této pomoci se Armádě spásy daří zachraňovat životy lidí bez domova.

Nocleženka
20. února 2021 - 09:20

„Děkujeme všem dárcům, veřejnosti a médiím za obrovský zájem o podporu lidí bez domova v rámci projektu Nocleženka. Nocleženek bylo za sezónu 2020/2021 zakoupeno již více než 37.000, a to je počet, který nám dokáže pokrýt noclehy na zbytek sezóny. Děkujeme za obrovskou vlnu solidarity, obzvlášť v této těžké době. Nocleženky zakoupené od 15. 2. 2021 začneme uplatňovat hned s příchodem prvních chladných dní během letošního podzimu," říká Lenka Kořínková, koordinátorka projektu Nocleženka.

V zimních měsících je nejdůležitější dostat lidi do tepla, což se dařilo právě i díky nocleženkám, tedy poukazům v hodnotě 100 korun, které jednomu člověku umožní strávit noc v teple. Spolu s noclehem člověk v nouzi získá i polévku s pečivem a teplý nápoj, čisté a teplé oblečení, možnost osobní hygieny, základní ošetření, zdravotní prohlídku a v neposlední řadě podporu sociálního pracovníka, se kterým si může promluvit o své tíživé situaci.Armáda spásy ve své pomoci lidem bez domova nepolevuje, a to i vzhledem k pandemii Covid-19, jelikož její klienti patří mezi nejvíce ohrožené skupiny obyvatel a usilovně pracuje na vytvoření komplexní zdravotní péče. „Tato skupina obyvatel totiž oproti běžné populaci vykazuje zhoršený zdravotní stav, zároveň ale naráží na bariéry na straně běžných zdravotnických zařízení, což lidem bez domova často znemožňuje čerpat adekvátní zdravotní péči,“ říká Jan František Krupa, národní ředitel sociálních služeb Armády spásy.

Proto Armáda spásy cítí velkou potřebu věnovat se intenzivně zdravotní péči. „Základní pomoc při ošetření a konzultaci poskytují již naši terénní pracovníci. Naše centra (v Praze a Brně) poskytují péči v rámci  svých ošetřoven a v současné době provozujeme naši první ordinaci praktického lékaře v Ostravě a plánujeme otevření dalších ordinací v České republice, které budou určeny pro lidi bez domova, sociálně vyloučené, osamělé seniory a klienty azylových domů. Cílem této péče je zejména možnost efektivně řešit problematiku bezdomovectví v rámci komplexního týmu - lékař, sestra, sociální pracovník, terénní pracovník, zároveň také zlepšit zdravotní stav a informovanost o zdraví sociálně vyloučených osob, snížení invalidizace bezdomovectví a prevence šíření infekčních chorob v populaci,“ dodává závěrem Jan František Krupa.

I v této snaze může veřejnost Armádě spásy pomoci.

(rp,prvnizpravy.cz,terezamelisova,foto:arch.)Kurzy

0.00 
0.00 
0.00 
0.00 
0.00 

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV
104.6
ČEZ
593
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK A
752.4
FORTUNA
194.5
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
659
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PFNONWOVENS
832
PHILIP MORRIS ČR A
14660
O2 C.R.
265
UNIPETROL
382.5
VIG
590